1- Öncelikle NMC’ye uygunluk ve yeterlilik başvurusunda bulunmanız gerekir. Bu süreç 15 gün civarında sürmektedir.
Denklik için LİSANS mezunu olmak gerekir. Süreç; hemşire ve ebe için aynı ilerlemektedir.

2- Daha sonra Yeterlilik ve Beceri Sınavı olan CBT sınavına girmelisiniz.

3- CBT sınavını geçtikten sonra eğer İngilizceniz yeterli ise İngiltere’de bir hastanede sözleşmeli Band-4 hemşire olarak çalışabilirsiniz. Bu süreçte size en az £1.400 maaş ödenecektir. Hastane ile anlaşmanız konusunda size yardımcı olma hizmetimiz vardır. Hastanelerle iletişim kurarak CV’nizi gönderme ve bir hastaneye kabul edilmenizi sağlayacak süreci sizin için biz yönetebiliriz. Hastaneden, İngiltere vizesi almanız için size gönderilen evrakların takibi ve vize başvurunuz için size hizmet verebiliriz.

4- Sonraki 6 ay içerisinde OSCE sınavına girmeniz gerekir. Çalıştığınız hastanede hem maaş alacaksınız hem de hastaneniz sizi OSCE sınavına hazırlayacaktır. Bu sınavı kolaylıkla geçebilirsiniz. İsterseniz OSCE sınavına hazırlık desteği de veriyoruz.

5- Bu aşamalardan başarıyla geçerseniz ve henüz dil sınavına girmemişseniz IELTS veya OET sınavları ile İngilizce yeterliliğinizi kanıtladıktan sonra NMC sizi İngiltere’de hemşire olarak sisteme kaydeder. NMC kayıt süreci 30 gün içinde tamamlanır.

6- NMC kaydı gelene kadar İngiltere’de hastane araştırmaya başlamalısınız veya sizin yerinize biz hastane bulup sözleşme süreci ile ilgilenebiliriz. Yıllık en az £30.000 maaşla işe başlanabilir.