İngiltere’de hemşire olarak çalışmak istiyor ancak nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız YurtDışıHemşire.com’a sorun

Öncelikle İngiltere ile Türkiye’deki hemşirelerin iş tanımları hemen hemen birbirinin aynıdır. Ancak İngiltere’de hasta başına düşen hemşire sayısı daha fazla olduğundan hem mesai saatlerinde hem de nöbetlerde hemşirelerin takiplerinden sorumlu oldukları hasta sayısı düşüktür.

İngiltere’de hemşire olarak atanmak için Türkiye’de olduğu gibi KPSS gibi bir seçme sınavı yoktur. Sadece yurt dışından gelen kişilere yönelik sınavlar mevcuttur. Bu sınavlar İngilizce bilen bir hemşirenin rahatlıkla geçeceği sınavlardır.

Gerekli ilk şart LİSANS mezunu olmak ve İngilizce sınavından yeterli puan almış olmaktır.

İngiltere’de hemşireler NMC (Nursing and Midwifery Council) denilen bir kuruma kaydolarak çalışma hakkı alabilmektedir. Daha ilk adımınızda NMC’ ye başvuru yapmanız gerekecektir. Türkiye’deki Türk Tabipler Birliği vasfında olan NMC yasalarla kurulmuş bir kurum olup Türkiye’de hemşirelerimizin kaydolacağı böyle bir kurum mevcut değildir.

Hemşire olarak kabul edildikten sonra iş tercihinde bulunurken, dünyanızın tüm yönlerini bilen tecrübeli bir işe alım ajansına ihtiyacınız olacaktır. YurtDışıHemşire.com İngiltere’de Nurse-Recruiter ile bir hemşireleri işe yerleştirme ajansı olarak çözüm ortağınız olacaktır. Sağlık hizmeti sağlayıcılarıyla birlikte çalışarak, binlerce uluslararası hemşirenin Birleşik Krallık’ta çalışmak üzere yer değiştirmesine yardımcı olmaya çalışıyoruz.